Corsair DDR4 VENGEANCE® LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 Memory Kit – Black Memory Series VENGEANCE LPX Memory Type DDR4 Memory Size 32GB Kit (2 x 16GB) Tested Latency 18-22-22-42 Tested Voltage 1.35V Tested Speed 3600MHz SPD Latency 15-15-15-36 SPD Speed 2133MHz SPD Voltage 1.2V Speed Rating PC4-28800 (3600MHz) Compatibility Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel X299,AMD 300 Series,AMD 400 Series,AMD X570 Heat Spreader Anodized Aluminum Package Memory Format DIMM Performance Profile XMP 2.0 Package Memory Pin 288 https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE- LPX/p/CMK32GX4M2D3600C18#tab-tech-specs
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Corsair Vengeance LPX Black, DIMM, DDR4, 32GB (2x16GB),
Producator:
Corsair
Disponibilitate:
Stoc epuizat
531,99lei
Stoc epuizat
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 32GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Kit | Da |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Nu |
| Recomandat Gaming | Da |
| Latenta | 16 CL |
| Memory channels | Dual-channel |
| Cooling type | Heatsink |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Iluminare led | Nu |
| Tip | DDR4 |
| Capacitate | 32 GB |
| Kit dual channel | Da |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| CAS latency | 18 |
| SPD latency | 15 |
| SPD voltage | 1.2 V |
| SPD speed | 2133 MHz |
| Frecventa | 3600 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3600 MHz |
| Producator | CORSAIR |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.