Placa de baza MSI PRO B760M-E DDR4 LGA1700 SPECIFICATIONS Model Name PRO B760M-E DDR4 CPU Support Supports 12th/ 13th Gen Intel® Core™ Processors, Pentium® Gold and Celeron® Processors CPU Socket LGA 1700 Chipset Intel® B760 Chipset Expansion Slots 1x PCIe 4.0 x16 slot 1x PCIe 3.0 x1 slot Display Interface Support 4K@30Hz as specified in HDMI™ 1.4, VGA – Requires Processor Graphics Memory Support 2 DIMMs, Dual Channel DDR4-4800+MHz(OC) Storage 1x M.2 Gen4 x4 64Gbps slot, 4x SATA 6Gbps ports USB ports 4x USB 3.2 Gen 1 5Gbps (4 Type-A), 8x USB 2.0 LAN Realtek® RTL8111H Gigabit LAN Audio 8-Channel (7.1) HD Audio with Audio Boost
Placi de baza
Placa de baza MSI PRO B760M-E DDR4 LGA1700
Producator:
Msi
Disponibilitate:
Stoc epuizat
782,99lei
Stoc epuizat
| Producator | MSI |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| PCI | 0 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Video-Connection | HDMI |
| Wi-Fi | No |
| Onboard-CPU | No |
| Memory channels | Dual-channel |
| RAID support | Yes |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Memory slots type | DIMM |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 0 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Front panel audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| BIOS type | UEFI AMI |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| RAID levels | 0, 1, 5, 10 |
| Front panel connector | Yes |
| TPM connector | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| Motherboard chipset family | Intel |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Pentium® Gold |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 3.5 |
| ACPI version | 6.4 |
| Model Chipset | B760 |
| Soclu Procesor | Socket 1700 |
| Numar sloturi memorie | 2 |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Canale audio | 7.1 |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Sloturi M.2 | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Gaming | Nu |
| Format | Micro-ATX (mATX) |
| Tip Memorie | DDR4 |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Tip slot interfata grafica | PCIe 4.0 x16 |
| USB Type-C | Da |
| Supported memory clock speeds | 4800 MHz |
Nu există recenzii încă.