XIAOMI RedMI NOTE 10 PRO 6.67″ 8GB 256GB DualSIM Aurora Green
Telefoane mobile
Telefon XIAOMI Note 10 Pro, Dual SIM, 8GB RAM, 256
Producator:
Xiaomi
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.473,99lei
Stoc epuizat
| GPS (satellite) | Yes |
|---|---|
| Bluetooth version | 5.1 |
| SIM card type | NanoSIM |
| Video call | Yes |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Mobile network generation | 4G |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Warranty card | Yes |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Screen shape | Flat |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Form Factor | Bar |
| Width | 76.5 mm |
| 5G standard | Not supported |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
Yes |
|
| Speakerphone | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| 3G standards | WCDMA |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Panel type | AMOLED |
| Contrast ratio (typical) | 4500000:1 |
| Display brightness | 700 cd/m² |
| Rear camera resolution (numeric) | 108 MP |
| Front camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Rear camera sensor size | 1 /1.52 |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Rear camera aperture number | 1.9 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera pixel size | 0.7 µm |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 118° |
| Infrared sensor | Yes |
| AC adapter power | 33 W |
| Display diagonal | 16.9 cm (6.67) |
| Processor family | Qualcomm Snapdragon |
| Front camera aperture number | 2.45 |
| Maximum frame rate | 120 fps |
| International Protection (IP) code | IP53 |
| Operating system installed | Android 11 |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Tethering (modem-mode) | Yes |
| Voice dialling | Yes |
| App distribution platform | Google Play |
| Rear camera type | Quad camera |
| Fourth rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Fourth rear camera aperture number | 2.4 |
| Depth camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Product colour | Green |
| Processor boost frequency | 2.3 GHz |
| Operating system fork | MIUI 12 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Pixel density | 395 ppi |
| Maximum display brightness (HDR) | 1200 cd/m² |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Processor model | 732G |
| Resolution at capture speed | 1280×720@30fps, 1920×1080@30fps, 1920×1080@60fps, 3840×2160@30fps |
| 3G bands supported | 850,900,1800,1900 MHz |
| Colour name | Aurora Green |
| Graphics card | Adreno 618 |
| Battery capacity | 5020 mAh |
| Weight | 193 g |
| Depth | 8.1 mm |
| Height | 164 mm |
| ramona2026 | drum |
| Producator | XIAOMI |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.