| General | |
| Modalitate conectare |
USB 3.0
|
| Standarde |
802.11 a/b/g/n/ac
|
| Frecventa de operare |
2.4, 5 GHz
|
| Dual Band |
Da
|
| Antena |
Interna
|
| Securitate |
WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
Wi-Fi Protected Setup (WPS) hardware button |
| Dimensiuni |
95 x 29 x 13 mm
|
Access point & Range Ext.
Adaptor Wireless ZyXEL NWD6605, AC1200, Easy Setup, Dual-Band
Producator:
Zyxel
Disponibilitate:
Stoc epuizat
230,99lei
Stoc epuizat
| Producator | ZYXEL |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Band | Dual – band |
| PoE | Nu |
| Tehnologie WI-FI | WiFi 5 – AC |
| Management | nu |
| Compatibil Mesh | N/A |
| Antena | Externa |
| Utilizare | Interior |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Numar Porturi | N/A |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Quick start guide | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 867 Mbit/s |
| Internal | No |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 70 °C |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | USB |
| Interface | WLAN |
| Frequency range | 2.4 – 5 GHz |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPS |
| Antenna | Yes |
| Safety | CE-LVD |
| USB powered | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 95% |
| Depth | 29 mm |
| WLAN data transfer rates supported | 300,867 Mbit/s |
| LED indicators | Activity, Link |
| Certification | Wi-Fi, WMM, CE |
| Power consumption (typical) | 1.6 W |
| Width | 95 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 20 g |
| Quantity | 1 |
| Package width | 159 mm |
| Package depth | 49 mm |
| Package height | 138 mm |
| Package weight | 108 g |
Nu există recenzii încă.