Imprimanta matriceala mono Epson LQ-590IIN, dimensiune A4, numar ace: 24, viteza 10cpi, memorie 128KB, interfata: Bidirectional parallel, USB 2.0, retea, consumabile: C13S015337, optional: suport role hartie C12C811141.
Imprimante matriciale
Imprimanta matriceala mono Epson LQ-590IIN, dimensiune A4, numar ace: 24,
Producator:
Epson
Disponibilitate:
Stoc epuizat
5.464,99lei
Stoc epuizat
| Pins | 24 |
|---|---|
| Mod imprimare | Monocrom |
| Printer Format | A4 |
| Printer Interface | USB+LAN |
| Colour | No |
| Maximum printing width (columns) | 80 |
| Character pitch | 10 cpi |
| Paper tray media types | Envelopes, Labels, Roll |
| Buffer size | 128 KB |
| Print head | 24-pin |
| Print head life | 400 million characters |
| Print technology | Dot matrix |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Built-in barcodes | Code 128 (A/B/C), Code 39, EAN13, EAN8, Interleaved 2/5, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
| Single sheet thickness range | 0.065 – 0.14 mm |
| Products per pallet layer | 2 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 28 pc(s) |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Maximum print speed | 550 cps |
| Maximum number of copies | 6 copies |
| Character sets | PC437, PC708, PC720, PC850, PC858, PC864, PCAR864, ISO 8859-15, Roman 8, Italic |
| Print speed | Ultra Speed-Draft: 10 cpi: 550 chars/s |
| Continuous paper thickness range | 0.065 – 0.49 mm |
| Label thickness range | 0.16 – 0.19 mm |
| Multi-part paper thickness range | 0.12 – 0.46 mm |
| Standard interfaces | Ethernet, Parallel, USB 2.0 |
| Mean time between failures (MTBF) | 25000 h |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2016 |
| Needles | 24 Needles |
| Pallet gross height | 7.43 m |
| Pallet height (UK) | 7.43 m |
| Producator | EPSON |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.