Memorie RAM DIMM Corsair VENGEANCE RGB RS 64GB (2 x 32GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit – Black Fan Included No Memory Series VENGEANCE RGB RS Memory Type DDR4 Memory Size 64GB Tested Latency 16-20-20-38 Tested Voltage 1.35 Tested Speed 3200 Memory Color BLACK LED Lighting RGB Single Zone / Multi-Zone Lighting Dynamic Multi-Zone SPD Latency 15-15-15-36 SPD Speed 2133MHz SPD Voltage 1.2V Speed Rating PC4-25600 (3200MHz) Compatibility Intel 400 Series,Intel 500 Series,AMD 300 Series,AMD 400 Series,AMD 500 Series Heat Spreader Anodized Aluminum Package Memory Format DIMM Performance Profile XMP 2.0 Package Memory Pin 288 https://www.corsair.com/ca/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-RGB- RS/p/CMG64GX4M2E3200C16#tab-tech-specs
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Corsair VENGEANCE, DIMM, DDR4, 64GB (2x32GB), CL16, 3200Mhz
Producator:
Corsair
Disponibilitate:
5 în stoc
984,99lei
5 în stoc
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 64GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Kit | Da |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Da |
| Recomandat Gaming | Da |
| Latenta | 16 CL |
| Cooling type | Heatsink |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Tip | DDR4 |
| Kit dual channel | Da |
| Iluminare led | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| SPD profile | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Capacitate | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 32 GB |
| SPD latency | 15 |
| SPD voltage | 1.2 V |
| SPD speed | 2133 MHz |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Producator | CORSAIR |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.