Memorie RAM DIMM Corsair VENGEANCE LPX 64GB (2 x 32GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 Memory Kit – Black Fan Included No Memory Series VENGEANCE LPX Memory Type DDR4 Memory Size 64GB Kit (2 x 32GB) Tested Latency 18-22-22-42 Tested Voltage 1.35V Tested Speed 3600MHz Memory Color BLACK SPD Latency 15-15-15-36 SPD Speed 2133MHz SPD Voltage 1.2V Speed Rating PC4-28800 (3600MHz) Compatibility Intel Z390,AMD 400 Series,AMD 500 Series,AMD X570 Heat Spreader Anodized Aluminum Package Memory Format DIMM Performance Profile XMP 2.0 Package Memory Pin 288 https://www.corsair.com/uk/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE- LPX/p/CMK64GX4M2D3600C18#tab-tech-specs
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Corsair Vengeance LPX Black, DIMM, DDR4, 64GB (2x32GB),
Producator:
Corsair
Disponibilitate:
8 în stoc
939,99lei
8 în stoc
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 64GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Kit | Da |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Nu |
| Recomandat Gaming | Da |
| Latenta | 16 CL |
| Memory channels | Dual-channel |
| Cooling type | Heatsink |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Iluminare led | Nu |
| Tip | DDR4 |
| Kit dual channel | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| SPD profile | Yes |
| Capacitate | 64 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 32 GB |
| CAS latency | 18 |
| SPD latency | 15 |
| SPD voltage | 1.2 V |
| SPD speed | 2133 MHz |
| Frecventa | 3600 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3600 MHz |
| Producator | CORSAIR |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.