Memorie RAM DIMM Corsair VENGEANCE® LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz C16 Memory Kit – White CMK16GX4M2A2666C16W Fan Included No Memory Series VENGEANCE LPX Memory Type DDR4 Memory Size 16GB (2 x 8GB) Tested Latency 16-18-18-35 Tested Voltage 1.2V Tested Speed 2666 Memory Color WHITE SPD Latency 15-15-15-36 SPD Speed 2133MHz SPD Voltage 1.2V Speed Rating PC4-21300 (2666MHz) Compatibility Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series,Intel 600 Series,Intel X299 Heat Spreader Aluminum Package Memory Format DIMM Performance Profile XMP 2.0 Package Memory Pin 288 https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE%C2% AE-LPX-16GB-%282-x-8GB%29-DDR4-DRAM-2666MHz-C16-Memory-Kit-%E2%80%93- White/p/CMK16GX4M2A2666C16W#tab-tech-specs
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Corsair VENGEANCE® LPX, DIMM, DDR4, 16GB (2 x
Producator:
Corsair
Disponibilitate:
Stoc epuizat
408,99lei
Stoc epuizat
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 16GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Kit | Da |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Nu |
| Recomandat Gaming | Nu |
| Latenta | 16 CL |
| Cooling type | Heatsink |
| Capacitate | 16 GB |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Iluminare led | Nu |
| Tip | DDR4 |
| Kit dual channel | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 16 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| Tensiune alimentare | 1.2 V |
| Recomandat pt gaming | Nu |
| Memory channels | Dual-channel/Quad-channel |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| SPD latency | 15 |
| SPD voltage | 1.2 V |
| SPD speed | 2133 MHz |
| Row Precharge Time (TRP) | 18 |
| Row Address to Column Address Delay (TRCD) | 18 |
| Frecventa | 2666 MHz |
| Memory voltage | 1.2,1.35 V |
| Producator | CORSAIR |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.