Memorie RAM DIMM Corsair Dominator RGB DDR5 32GB (2×16) 5600Mhz KIT, Black Fan Included No Memory Series DOMINATOR RGB DDR5 Memory Type DDR5 PMIC Type OC PMIC Memory Size 32GB (2 x 16GB) Tested Latency 36-36-36-76 Tested Voltage 1.25 Tested Speed 5600 Memory Color BLACK LED Lighting RGB Single Zone / Multi-Zone Lighting Dynamic Multi-Zone SPD Latency 40-40-40-77 SPD Speed 4800MHz SPD Voltage 1.1V Speed Rating PC5-44800 (DDR5-5600) Compatibility Intel 600 Series Heat Spreader Aluminum Package Memory Format DIMM Performance Profile XMP 3.0 Package Memory Pin 288 https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/DOMINATOR- PLATINUM-RGB-DDR5-Memory—Black/p/CMT32GX5M2B5600C36#tab-tech-specs
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM DIMM Corsair Dominator RGB, DDR5, 32GB (2×16), CL40,
Producator:
Corsair
Disponibilitate:
7 în stoc
1.049,99lei
7 în stoc
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 32GB |
| Kit | Da |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Da |
| Recomandat Gaming | Da |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Latenta | 40 CL |
| Memory channels | Dual-channel |
| Cooling type | Heatsink |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Tip | DDR5 |
| Radiator | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| CAS latency | 40 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 3.0 |
| Capacitate | 32 GB |
| Kit dual channel | Da |
| Iluminare led | Da |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SPD profile | Yes |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Tensiune alimentare | 1.25 V |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Memory voltage | 1.25 V |
| Internal memory type | DDR5 |
| Producator | CORSAIR |
| Garantie | 999 |
Nu există recenzii încă.