Memorie RAM Kingston Fury Beast White, DIMM, DDR4, 8GB, 3600MHz, CL18, 1.35V, RGB SE
Memorii RAM Desktop
Memorie RAM Kingston Fury Beast White, DIMM, DDR4, 8GB, CL18,
Producator:
Kingston
Disponibilitate:
5 în stoc
463,99lei
5 în stoc
| ECC | No |
|---|---|
| Capacitate memorie RAM | 8GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Kit | Nu |
| Radiator RAM | Da |
| Iluminare | Da |
| Recomandat Gaming | Da |
| Latenta | 18 CL |
| Cooling type | Heatsink |
| JEDEC standard | Yes |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Radiator | Da |
| Kit dual channel | Nu |
| Kit quad channel | Nu |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Tip | DDR4 |
| Iluminare led | Da |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory ranking | 1 |
| Row cycle time | 45.75 ns |
| Refresh row cycle time | 350 ns |
| Row active time | 32 ns |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | 2.0 |
| SPD profile | Yes |
| Programming power voltage (VPP) | 2.5 V |
| Lead plating | Gold |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Capacitate | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Module configuration | 1024M x 64 |
| Memory data transfer rate | 3600 MT/s |
| CAS latency | 17 |
| Frecventa | 3600 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Master (outer) case width | 196.9 mm |
| Master (outer) case length | 235 mm |
| Master (outer) case height | 152.4 mm |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.4 kg |
| Producator | KINGSTON |
| Garantie | 999 |

Nu există recenzii încă.