Monitor 27″ BenQ EX270QM, gaming, IPS, QHD 2560* 1440, 400 cd/ mp, HDR10, VESA DisplayHDR 600, 1000:1, 178/ 178, 1 ms, 240 Hz, 16:9, boxe 2Wx2 + 5W woofer, mufa casti, pivot, VESA 100* 100, Capac IO, QSG, Telecomanda inclusa, DP, 2* HDMI, USB Type B, 2* USB 3.0, Flicker-free, Low Blue Light, B.I.+, HDRi, FreeSync Premium Pro, culoare negru
Monitoare LED
Monitor 27" BenQ EX270QM, gaming, IPS, QHD 2560* 1440, 400
Producator:
Benq
Disponibilitate:
Stoc epuizat
5.536,98lei
Stoc epuizat
| Producator | BENQ |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Luminozitate monitor_OLD | 501-700cd/m2 |
| Diagonala monitor_OLD | 27.x" |
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Timp de răspuns monitor_OLD | 1ms GTG |
| Tip panel_OLD | IPS LEDs |
| Display port_OLD | Da |
| Recomandat pentru_OLD | Gaming |
| Rata de aspect_OLD | 16:9 |
| Refresh rate_OLD | 240 Hz |
| Rezolutie monitor_OLD | 2560 x 1440 |
| LFD-Resolution | FHD |
| VGA_OLD | Nu |
| HDMI_old | Da |
| DVI_OLD | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Da |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Da |
| DisplayPort | Da |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Culoare monitor | Negru |
| Front bezel colour | Black |
| Tilt angle range | -5 – 15° |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| AMD FreeSync | Yes |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Timp de raspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Luminozitate maximă | 500 – 749 cd/m2 |
| HDCP version | 2.2 |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Remote control included | Yes |
| Response time (fast) | 1 ms |
| Height adjustment | 10 cm |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Rezolutie monitor | 2560 x 1440 |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| HD type | WQXGA |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Display brightness (peak) | 600 cd/m² |
| Pixel density | 109 ppi |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Colour gamut | 98% |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Smart modes | Cinema, Custom, Game, M-Book, RPG, ePaper |
| Number of speakers | 3 |
| RMS rated power | 9 W |
| Feet colour | Black, Grey |
| Number of OSD languages | 18 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 55 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1265424 |
| Width (with stand) | 609 mm |
| Depth (with stand) | 194 mm |
| Height (with stand) | 422.1 mm |
| Weight (with stand) | 7.6 kg |
| Width (without stand) | 609 mm |
| Depth (without stand) | 70.6 mm |
| Height (without stand) | 371.6 mm |
| Weight (without stand) | 5.5 kg |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| FPS counter | Yes |
| Motion blur reduction | Yes |
Nu există recenzii încă.