Multifunctional inkjet color CISS Epson L6550, dimensiune A4 (Printare, Copiere, Scanare, Fax), viteza 32 ppm alb-negru, 22ppm color, rezolutie 4800×1200 dpi, alimentare hartie 550 coli, scanner CIS rezolutie 1200×2400 dpi, ADF, fax memorie 550 pagini, interfata: USB 2.0, Ethernet, Wireless, consumabile: 112 Ecotank, C13T06C14A 7.5k pagini, C13T06C24A 6k pagini, C13T06C34A 6k pagini, C13T06C44A 6k pagini.
Multifunctional inkjet color CISS Epson L6550, dimensiune A4 (Printare, Copiere,
andreea. stoc rez. sunati pentru detalii
5.064,00lei
andreea. stoc rez. sunati pentru detalii
| Alimentator automat documente | Da |
|---|---|
| Mod imprimare | Color |
| Duplex imprimare | Automat |
| Fax | Da |
| Format imprimare | A4 |
| Conectivitate | USB+LAN+WLAN |
| Volum lunar imprimare | max-10.000pgs |
| Viteza imprimare | 30-40ppm |
| Display | LCD |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Total input capacity | 550 sheets |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 50 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Direct printing | Yes |
| Colour display | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Built-in display | Yes |
| Control type | Touch |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3) |
| Print technology | Inkjet |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Duplex printing mode | Auto |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Market positioning | Home & office |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Scan technology | CIS |
| Image formats supported | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| Document formats supported | |
| Ink tank system | Yes |
| Printing | Colour printing |
| Copying | Colour copying |
| Scan to | Cloud |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto-redialing | Yes |
| Speed dialling | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Non-ISO print media sizes | Legal, Letter |
| Envelopes sizes | 10, C4, C6, DL |
| Faxing | Colour faxing |
| Error Correction Mode (ECM) | Yes |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Power consumption (sleep) | 0.8 W |
| Total number of input trays | 3 |
| Depth | 500 mm |
| Height | 350 mm |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 32 ppm |
| Paper tray media types | Envelopes, Plain paper |
| Time to first page (black, normal) | 5.5 s |
| Paper tray media weight | 64 – 255 g/m² |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 22 ppm |
| Maximum resolution | 4800 x 2400 DPI |
| Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 16 ppm |
| Duplex print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 9 ppm |
| Fax memory | 550 pages |
| Power consumption (copying) | 19 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.13 kWh/week |
| Time to first page (colour, normal) | 9.5 s |
| Mobile printing technologies | Epson Connect, Epson Email Print, Epson Remote Print, Epson iPrint |
| Power consumption (ready) | 8.3 W |
| Weight | 17.5 kg |
| Width | 425 mm |
| Producator | EPSON |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.