Obiectiv foto Canon EF 50mm/ F1.8 STM
| Tip lentilă | Standard |
|---|---|
| Stabilizator de imagine | Nu |
| Montură | EF |
| Minimum aperture number | 1.8 |
| Maximum aperture number | 22 |
| Number of diaphragm blades | 7 |
| Camera brands compatibility | Canon |
| AF actuator | STM |
| Filter size | 49 mm |
| Lens structure (elements/groups) | 6/5 |
| Lens type | Telephoto lens |
| Closest focusing distance | 0.35 m |
| Lens mount interface | Canon EF |
| Lens viewing angle, horizontal | 40° |
| Lens viewing angle, vertical | 27° |
| Fixed focal length | 50 mm |
| Lens viewing angle, diagonal | 46° |
| Maximum magnification | 0.21x |
| Compatibility | Canon EOS |
| Diameter | 6.92 cm |
| Producator | CANON |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.