Obiectiv foto CANON RF 35MM F 1.8 MACRO IS STM.
| Tip lentilă | Macro |
|---|---|
| Stabilizator de imagine | Da |
| Montură | RF |
| Focus adjustment | Auto/Manual |
| Maximum aperture number | 1.8 |
| Lens structure (elements/groups) | 11/9 |
| Lens cap included | Yes |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Camera brands compatibility | Canon |
| Manual focus | Yes |
| AF actuator | STM |
| Minimum aperture number | 22 |
| Lens hood | Yes |
| Lens type | Macro lens |
| Closest focusing distance | 0.17 m |
| Lens mount interface | Canon RF |
| Lens viewing angle, horizontal | 54° |
| Lens viewing angle, vertical | 38° |
| Fixed focal length | 35 mm |
| Lens viewing angle, diagonal | 63° |
| Image sensor format | Full frame |
| Image stabilizer number of stops | 5 |
| Maximum magnification | 0.5x |
| Lens hood type | Removable lens hood |
| Diameter | 7.44 cm |
| Filter size | 52 mm |
| Bag included | Yes |
| Producator | CANON |
| Garantie | 24 |
Nu există recenzii încă.