Placa de baza Asrock B760 Pro RS LGA1700, 4x DDR4, frecventa maxima 5333MHz, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 3x PCIe x16, 1x PCIe x1, 3x M.2, 4x SATA3 6Gbs, LAN 2.5Gbps, ATX
Placi de baza
Placa de baza Asrock B760 Pro RS LGA1700, 4x DDR4
Producator:
Asrock
Disponibilitate:
Stoc epuizat
996,99lei
Stoc epuizat
| Producator | ASROCK |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| PCI | 0 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Video-Connection | HDMI/DP |
| Wi-Fi | No |
| Onboard-CPU | No |
| Memory channels | Dual-channel |
| RAID support | Yes |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Line-in | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 2 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDCP | Yes |
| Microphone in | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Number of memory slots | 4 |
| Memory slots type | DIMM |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Front panel audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| RAID levels | 0, 1, 5, 10 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 1 |
| Front panel connector | Yes |
| TPM connector | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| Motherboard form factor | ATX |
| Motherboard chipset family | Intel |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| BIOS memory size | 128 Mbit |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 2 |
| Chassis intrusion connector | Yes |
| LAN controller | Realtek RTL8125-BG |
| Model Chipset | B760 |
| Format | ATX |
| Soclu Procesor | Socket 1700 |
| Tip slot interfata grafica | N/A |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Canale audio | 7.1 |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Sloturi M.2 | 3 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Gaming | Nu |
| Tip Memorie | DDR4 |
| Numar sloturi memorie | 4 |
| Memorie maxima | 128 GB |
| USB Type-C | Da |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9 |
| Supported memory clock speeds | 3200,4000,4266,4400,5333 MHz |
Nu există recenzii încă.