Placa de baza Asrock B760 Pro RS LGA1700, 4x DDR5, frecventa maxima 7200MHz, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 3x PCIe x16, 1x PCIe x1, 2x M.2, 4x SATA3 6Gbs, LAN 2.5Gbps, ATX
Placi de baza
Placa de baza Asrock B760 Pro RS LGA1700, 4x DDR5,
Producator:
Asrock
Disponibilitate:
Stoc epuizat
1.104,98lei
Stoc epuizat
| Producator | ASROCK |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| PCI | 0 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Video-Connection | HDMI/DP |
| Wi-Fi | No |
| Onboard-CPU | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Memory channels | Dual-channel |
| RAID support | Yes |
| Graphics card family | Intel |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Line-in | Yes |
| Audio chip | Realtek ALC897 |
| Supported storage drive types | SSD |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDCP | Yes |
| Microphone in | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Number of memory slots | 4 |
| Memory slots type | DIMM |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Front panel audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Processor socket | LGA 1700 |
| Supported processor sockets | LGA 1700 |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Supported storage drive interfaces | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| RAID levels | 0, 1, 5, 10 |
| Discrete graphics support | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| 12V power connector | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| WiFi-AP antenna jack | 2 |
| Motherboard form factor | ATX |
| Motherboard chipset family | Intel |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| S/PDIF out connector | Yes |
| Motherboard chipset | Intel B760 |
| BIOS memory size | 128 Mbit |
| Thunderbolt headers | 1 |
| USB 2.0 connectors | 4 |
| Audio connector | Yes |
| Power fan connector | Yes |
| LAN controller | Realtek RTL8125-BG |
| Model Chipset | B760 |
| Format | ATX |
| Soclu Procesor | Socket 1700 |
| Tip Memorie | DDR5 |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Canale audio | 7.1 |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Sloturi M.2 | 2 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Gaming | Nu |
| Numar sloturi memorie | 4 |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Tip slot interfata grafica | PCIe 4.0 x16 |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 6 |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9 |
| Supported memory clock speeds | 3600,4000,4400,4800,5600,6000,7200 MHz |
| Number of HDDs supported | 1 |
| Number of displays supported | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 3 |
| Rack-Friendly board | Yes |

Nu există recenzii încă.