Placa de baza GIGABYTE H410M S2H V2 LGA 1200 Intel® Ultra Durable Motherboard with Intel® GbE LAN, PCIe Gen3 x4 M.2, HDMI / DVI-D/ D-Sub Ports for Multiple Display, Anti-Sulfur Resistor, Smart Fan 5 Supports 10th Gen Intel® Core™ Processors Dual Channel Non-ECC Unbuffered DDR4, 2 DIMMs 8-Channel HD Audio with High Quality Audio Capacitors Ultra-Fast M.2 with PCIe Gen3 X4 & SATA Interface Intel® GbE LAN with cFosSpeed Internet Accelerator Software HDMI /DVI-D/D-Sub Ports for Multiple Display Smart Fan 5 features Multiple Temperature Sensors and Hybrid Fan Headers with FAN STOP GIGABYTE APP Center, Simple and Easy Use Anti-Sulfur Resistors Design GIGABYTE APP Center, Simple and Easy Use Anti-Sulfur Resistors Design
Placi de baza
Placa de baza GIGABYTE H410M S2H V2 LGA 1200
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
423,98lei
Stoc epuizat
| Producator | GIGABYTE |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| PCI | 0 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Video-Connection | VGA/DVI/HDMI |
| Wi-Fi | No |
| Onboard-CPU | No |
| Memory channels | Dual-channel |
| RAID support | Yes |
| Batteries included | Yes |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| DirectX version | 12.0 |
| Memory slots type | DIMM |
| Unbuffered memory | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 0 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of SATA II connectors | 0 |
| Front panel audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| BIOS memory size | 256 Mbit |
| Clear CMOS jumper | Yes |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| Number of HDDs supported | 4 |
| RAID levels | 0, 1, 5, 10 |
| Total number of SATA connectors | 4 |
| Front panel connector | Yes |
| 12V power connector | Yes |
| Motherboard chipset family | Intel |
| ACPI version | 5.0 |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 2.7 |
| Battery weight | 3 g |
| Lithium weight per battery | 0.07 g |
| Number of battery cells | 1 |
| Serial port headers | 1 |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5) |
| Number of storage drives supported | 5 |
| PS/2 ports quantity | 2 |
| PCI Express x1 slots | 2 |
| Audio connector | Yes |
| Supported memory module capacities | 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 12GB, 16GB, 32GB |
| Power fan connector | Yes |
| Model Chipset | H470 |
| Soclu Procesor | Socket 1200 |
| Numar sloturi memorie | 2 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Tip slot interfata grafica | PCIe 3.0 x16 |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Canale audio | 8.0 |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Sloturi M.2 | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Gaming | Nu |
| Format | Micro-ATX (mATX) |
| Tip Memorie | DDR4 |
| USB Type-C | Da |
| BIOS type | UEFI |
| Maximum internal memory supported by processor | 64 GB |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9 |
| Supported memory clock speeds | 2933 MHz |
| Motherboard chipset | Intel H470 Express |
| Supported storage drive interfaces | M.2, PCI Express 3.0, SATA III, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Nu există recenzii încă.