Placa de baza Gigabyte H510M K LGA 1200 DDR4
Placi de baza
Placa de baza Gigabyte H510M K LGA 1200 DDR4
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
452,00lei
Stoc epuizat
| Producator | GIGABYTE |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| PCI | 0 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Video-Connection | VGA/HDMI |
| Wi-Fi | No |
| Onboard-CPU | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Memory channels | Dual-channel |
| Number of storage drives supported | 2 |
| Cooling type | Active |
| Graphics card family | Intel |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| Line-in | Yes |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported storage drive types | SSD |
| HDCP | Yes |
| Microphone in | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Memory slots type | DIMM |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors | 0 |
| Front panel audio connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| CPU fan connector | Yes |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| ECC сompatibility | ECC & Non-ECC |
| 12V power connector | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| Motherboard chipset family | Intel |
| ACPI version | 5.0 |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 2.7 |
| BIOS memory size | 128 Mbit |
| Serial port headers | 1 |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| Processor socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| Supported processor sockets | LGA 1200 (Socket H5) |
| Supported memory clock speeds | 2133,2400,2666,2933,3000,3200 MHz |
| PC health monitoring | Fan, Temperature, Voltage |
| Graphics card | HD Graphics |
| Power fan connector | Yes |
| Model Chipset | H510 |
| Soclu Procesor | Socket 1200 |
| Numar sloturi memorie | 2 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Tip slot interfata grafica | PCIe 3.0 x16 |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Canale audio | 7.1 |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Sloturi M.2 | N/A |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Gaming | Nu |
| Format | Micro-ATX (mATX) |
| Tip Memorie | DDR4 |
| USB Type-C | Da |
| Compatible processor series | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9 |
| Supported memory module capacities | 32GB |
| Supported storage drive interfaces | M.2, PCI Express 3.0, SATA |
| Motherboard chipset | Intel B560 Express |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Processor manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Component for | PC |
| Power source type | ATX |
| Bundled Software | Norton Internet Security (OEM version) LAN bandwidth management software |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| Width | 226 mm |
| Depth | 185 mm |
| Mini PCI Express slots | 1 |
Nu există recenzii încă.