GeForce RTX 4060TI VENTUS 3X 16GB OC
Placi video
GeForce RTX 4060TI VENTUS 3X 16GB OC
Producator:
Msi
Disponibilitate:
andreea. stoc rez. sunati pentru detalii
3.545,99lei
andreea. stoc rez. sunati pentru detalii
| Producator | MSI |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Cooler-Type | Activ |
| Memory size | 12288MB |
| Video segment | Consumer |
| Memory type | GDDR6X |
| LP-Bracket | No |
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Mini HDMI ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Suport SLI | Nu |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| CUDA | Yes |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Dual Link DVI | No |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Memory bus | 128 bit |
| OpenGL version | 4.6 |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Bus Memorie | 128bit |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Interface type | PCI Express x8 4.0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| Seria | GeForce RTX 4000 |
| Model | GeForce RTX 4060 Ti |
| Capacitate | 16GB |
| DisplayPort | Da |
| Conector Alimentare | 8 Pin |
| Graphics processor | GeForce RTX 4060 Ti |
| CUDA cores | 4352 |
| HDMI version | 2.1a |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination | Yes |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Processor boost clock speed | 2610 MHz |
| Cooling technology | MSI TORX FAN 5.0 |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Thermal Design Power (TDP) | 165 W |
| Length | 757 mm |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Alimentare separata | 1x 8-pin PCI-E |
| Chipset | nVidia |
| Low profile | Full Profile |
| Segment | Consumer |
| Package type | Box |
| MiniDP | N/A |
Nu există recenzii încă.