Toate placile video ASUS sunt fabricate acum utilizand Tehnologia Auto-Extreme, un proces de productie 100% automatizat folosit in premiera in industrie, si utilizeaza componente de top Super Alloy Power II ce imbunatatesc semnificativ nivelul de eficienta, reduc pierderile de curent, garanteaza un nivel de zgomot mai scazut al componentelor la nivel maxim de incarcare si ating un regim de functionare mai rece, pentru calitate si fiabilitate de neegalat.
Placi video
Placa video ASUS GeForce GT1030 BRK, 2GB GDDR5, 64-bit
Producator:
Asus
Disponibilitate:
Stoc epuizat
719,99lei
Stoc epuizat
| Producator | ASUS |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Cooler-Type | Activ |
| Memory type | GDDR5 |
| Video segment | Consumer |
| Cooler size | Single |
| Memory size | 2GB |
| Video output | HDMI |
| Chipset series | GT 1030 |
| LP-Bracket | No |
| VGA-Interface | PCI-E-3.0 |
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Memory bus | 64 bit |
| TV tuner integrated | No |
| User guide | Yes |
| Full HD | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 2 GB |
| Suport SLI | Nu |
| Conector Alimentare | 6 Pin |
| Numar Sloturi | Single Slot |
| Slot | PCI Express 3.0 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Graphics processor | GeForce GT 1030 |
| CUDA | Yes |
| FireStream | No |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12.0 |
| OpenGL version | 4.5 |
| PhysX | Yes |
| Drivers included | Yes |
| CUDA cores | 384 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Graphics card memory type | GDDR5 |
| Memory clock speed | 6008 MHz |
| Dual Link DVI | No |
| Processor boost clock speed | 1506 MHz |
| Interface type | PCI Express 3.0 |
| Length | 169 mm |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | Da |
| Tip Memorie | GDDR5 |
| Capacitate | 2GB |
| Alimentare separata | Nu necesita alimentare separata |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Model | GeForce GT 1030 |
| Seria | GeForce GT 1000 |
| Bus Memorie | 64bit |
| Chipset | nVidia |
| Segment | Consumer |
| Package type | Box |
| MiniDP | N/A |
Nu există recenzii încă.