Placile video din seria GeForce GTX 1000 bazate pe arhitectura Pascal, ofera performante de pana la trei ori mai bune fata de generatia anterioara. Astfel, va puteti bucura de tehnologii inovatoare pentru jocuri.
Placi video
Placa video ASUS GeForce GT1030 SL, 2GB GDDR5, 64-bit
Producator:
Asus
Disponibilitate:
Stoc epuizat
703,99lei
Stoc epuizat
| Producator | ASUS |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Cooler-Type | Pasiv |
| Memory type | GDDR5 |
| Video segment | Consumer |
| Cooler size | Single |
| Memory size | 2GB |
| Video output | DVI&HDMI |
| Chipset series | GT 1030 |
| LP-Bracket | No |
| VGA-Interface | PCI-E-3.0 |
| Memory bus | 64 bit |
| Cooling type | Passive |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Discrete graphics card memory | 2 GB |
| DisplayPorts quantity | 0 |
| Suport SLI | Nu |
| Conector Alimentare | 6 Pin |
| Numar Sloturi | Single Slot |
| Slot | PCI Express 3.0 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Graphics processor | GeForce GT 1030 |
| CUDA | Yes |
| FireStream | No |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12.0 |
| OpenGL version | 4.5 |
| PhysX | Yes |
| Number of slots | 1 |
| Graphics card memory type | GDDR5 |
| Memory clock speed | 6008 MHz |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Processor boost clock speed | 1506 MHz |
| Interface type | PCI Express 3.0 |
| Length | 173 mm |
| DisplayPort | Nu |
| HDMI | 1 |
| Tip Memorie | GDDR5 |
| Capacitate | 2GB |
| Alimentare separata | Nu necesita alimentare separata |
| Recomandat pentru Gaming | Nu |
| Model | GeForce GT 1030 |
| Seria | GeForce GT 1000 |
| Bus Memorie | 64bit |
| Sistem racire | Pasiv |
| Chipset | nVidia |
| Low profile | Full Profile |
| Segment | Consumer |
| MiniDP | N/A |
Nu există recenzii încă.