- Obtine cele mai recente tehnologii NVIDIA GameWorks pentru o afisare fluenta a jocurilor, experiente cinematice si captura revolutionara a imaginilor la 360 de grade, chiar si in realitatea virtuala. In plus, beneficiaza de performanta necesara pentru a controla cele mai recente monitoare, inclusiv VR, ultra rezolutii si monitoare multiple.
- Dezvoltatorii pot adauga acum efecte grafice si mai uimitoare la jocurile pe computer bazate pe Microsoft Windows. Placile grafice GeForce RTX ofera functii avansate DX12, cum ar fi ray tracing si umbrire cu rata variabila, dand viata jocurilor cu efecte vizuale ultra-realiste si rate de cadre mai rapide.
- Experimenteaza performanta VR de generatie urmatoare, cea mai redusa latenta si compatibilitatea plug-and-play cu cele mai importante marci de VR – cu tehnologiile NVIDIA VRWorks. Efectele VR audio, fizice si haptice iti permit sa auzi si sa simti fiecare moment.
Placi video
Placa video Gainward GeForce® RTX™ 3060 Ghost OC, 12GB GDDR6,
Producator:
Gainward
Disponibilitate:
Stoc epuizat
5.521,99lei
Stoc epuizat
| Producator | GAINWARD |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Cooler-Type | Activ |
| Video segment | Consumer |
| Cooler size | Dual |
| Memory type | GDDR6 |
| Video output | HDMI&Display Port |
| Chipset series | RTX 3060 |
| LP-Bracket | No |
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Memory size | 12GB |
| Cooling type | Active |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| CUDA | Yes |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12.0 |
| Suport SLI | Da |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| Virtual Reality (VR) ready | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| OpenGL version | 4.6 |
| Number of slots | 2 |
| Seria | GeForce RTX 3000 |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| HDMI | 1 |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| DisplayPort | Da |
| Conector Alimentare | 8 Pin |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Capacitate | 12GB |
| Bus Memorie | 192bit |
| Memory bus | 192 bit |
| Model | GeForce RTX 3060 |
| Graphics processor | GeForce RTX 3060 |
| Memory bandwidth (max) | 360 GB/s |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |
| CUDA cores | 3584 |
| Length | 245 mm |
| Memory clock speed | 7500 MHz |
| Processor boost clock speed | 1837 MHz |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Alimentare separata | 1x 8-pin PCI-E |
| Chipset | nVidia |
| Low profile | Full Profile |
| Segment | Consumer |
| Package type | Box |
| MiniDP | N/A |
Nu există recenzii încă.