Placa video Gigabyte Radeon RX7900 XT GAMING OC 20G, 2x DisplayPort, 2x HDMI, 20GB GDDR6, 2535MHz, 320bit, PCI-E 4.0 x16
Placi video
Placa video Gigabyte Radeon RX7900 XT GAMING OC 20G
Producator:
Gigabyte
Disponibilitate:
Stoc epuizat
8.096,99lei
Stoc epuizat
| Producator | GIGABYTE |
|---|---|
| Garantie | 36 |
| Cooler-Type | Activ |
| Video segment | Consumer |
| Cooler size | Triple |
| Memory type | GDDR6 |
| Video output | HDMI&Display Port |
| LP-Bracket | No |
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Memory size | 20000MB |
| Chipset series | RX7900 |
| Cooling type | Active |
| AMD FreeSync | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| User guide | Yes |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPort version | 2.1 |
| Suport SLI | Nu |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| CUDA | No |
| Dual Link DVI | No |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Graphics processor family | AMD |
| OpenGL version | 4.6 |
| Bracket height | Full-Height (FH) |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| Sistem racire | Activ |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| DisplayPort | Da |
| HDMI | 2 |
| Interface type | PCI Express 4.0 |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Fan diameter | 10 cm |
| Seria | Radeon RX 7000 |
| Supplementary power connectors | 2x 8-pin |
| Cooling technology | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Processor boost clock speed | 2535 MHz |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Alimentare separata | 2x 8-pin PCI-E |
| Number of pipelines | 9 |
| Model | Radeon RX 7900 XT |
| Capacitate | 20GB |
| Bus Memorie | 320bit |
| Graphics processor | Radeon RX 7900 XT |
| Stream processors | 5376 |
| Discrete graphics card memory | 20 GB |
| Memory bus | 320 bit |
| Minimum system power supply | 800 W |
| Low profile | Full Profile |
| Segment | Consumer |
| Package type | Box |
| MiniDP | N/A |
| Chipset | AMD |
Nu există recenzii încă.