SSD ADATA, Gammix S11, 240GB, M.2-2280, 3D TLC, R/W speed 3050MBs/1200 MBs, PCIe 3.0 x4 NVMe
SSD-uri Interne
SSD Adata Gammix S11, 240GB, NVMe, M.2
Producator:
Adata
Disponibilitate:
Stoc epuizat
19,99lei
Stoc epuizat
| Bracket-3.5in | No |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Interfață SSD | PCI-E |
| Format SSD | M.2 |
| Capacitate SSD | 240GB |
| Recomandat Gaming | Nu |
| Suport NVMe | Da |
| Iluminare led | Nu |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NAND flash type | TLC (Triple Level Cell) |
| Memory type | 3D TLC |
| Interfata | PCI Express 3.0 x4 |
| Format | M.2 |
| NVMe version | 1.3 |
| Power consumption (read) | 0.33 W |
| Power consumption (write) | 0.33 W |
| Cooling type | Heatsink |
| Citire max | 3000 – 3500 MB/s |
| Random write (4KB) | 240000 IOPS |
| Low-density parity-check (LDPC) | Yes |
| Capacitate | 240 GB |
| Random read (4KB) | 200000 IOPS |
| Sequential read speed (ATTO) | 3050 MB/s |
| Sequential write speed (ATTO) | 1200 MB/s |
| Sequential read speed (CDM) | 3200 MB/s |
| Sequential write speed (CDM) | 1100 MB/s |
| Sequential read speed (AS SSD) | 2500 MB/s |
| Sequential write speed (AS SSD) | 1150 MB/s |
| Scriere Max | 750 – 1500 MB/s |
| Write speed | 1200 MB/s |
| Read speed | 3050 MB/s |
| Producator | ADATA |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.