SSD ADATA XPG Gammix S70 Blade, 512GB, M.2 2280, PCIe Gen3x4, NVMe, R/W speed 7400MBs/6400MBs
SSD-uri Interne
SSD ADATA XPG GAMMIX S70 BLADE, 512GB, NVMe, M.2 2280
Producator:
Adata
Disponibilitate:
1 în stoc
601,99lei
1 în stoc
| Bracket-3.5in | No |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Interfață SSD | PCI-E |
| Format SSD | M.2 |
| Capacitate SSD | 512GB |
| Recomandat Gaming | Da |
| Suport NVMe | Da |
| Iluminare led | Nu |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Hardware encryption | Yes |
| End-to-End Data Protection | Yes |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| PCI Express interface data lanes | x4 |
| Memory type | 3D NAND |
| Interfata | PCI Express 3.0 x4 |
| Format | M.2 |
| NVMe version | 1.4 |
| Capacitate | 512 GB |
| Controller type | Innogrit IG5236 |
| Random write (4KB) | 510000 IOPS |
| Citire max | 7000 – 8000 MB/s |
| Scriere Max | 2500 – 3000 MB/s |
| Random read (4KB) | 425000 IOPS |
| Sequential read speed (ATTO) | 7400 MB/s |
| Sequential write speed (ATTO) | 2600 MB/s |
| Sequential read speed (CDM) | 7200 MB/s |
| Sequential write speed (CDM) | 2600 MB/s |
| Sequential read speed (AS SSD) | 5700 MB/s |
| Sequential write speed (AS SSD) | 2400 MB/s |
| Data retention | 2000000 year(s) |
| TBW rating | 370 |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Write speed | 2600 MB/s |
| Operating shock | 1500 G |
| Read speed | 7400 MB/s |
| Producator | ADATA |
| Garantie | 60 |
Nu există recenzii încă.