| General | |
| Tip Serie |
Consumer
|
| Recomandat pentru Gaming |
Da
|
| Seria |
980
|
| Tip SSD |
Intern
|
| Form factor |
M.2
|
| Triple-level Cell |
Da
|
| Interfata |
PCI Express 3.0 x4
|
| Suport NVMe |
Da
|
| Capacitate |
500 GB
|
| Controller |
Samsung Pablo
|
| Viteze De Lucru | |
| Citire max. |
3100 MB/s
|
| Scriere max. |
2600 MB/s
|
| Caracteristici | |
| Lungime M.2 slot |
80 mm
|
| Rezistenta la soc |
1500G
|
| MTBF |
1.500.000 ore
|
| Temperatura operare |
0 – 70 grade C
|
| Dimensiuni |
80.15 x 22.15 x 2.38 mm
|
| Capacitate maxima de scriere / rescriere (TBW) |
300 TB
|
| Tehnologii | |
| Suport TRIM |
Da
|
| Suport S.M.A.R.T |
Da
|
| Criptare date |
AES 256-bit
|
SSD-uri Interne
SSD Samsung 980 retail, 500GB, NVMe M.2 2280
Producator:
Samsung
Disponibilitate:
100 în stoc
529,99lei
100 în stoc
| Bracket-3.5in | No |
|---|---|
| Interfață SSD | SATA |
| Format SSD | M.2 |
| Capacitate SSD | 500GB |
| Recomandat Gaming | Da |
| Suport NVMe | Da |
| Iluminare led | Nu |
| SSD form factor | M.2 |
| Hardware encryption | Yes |
| PCI Express interface data lanes | x4 |
| Interfata | PCI Express 3.0 x4 |
| Format | M.2 |
| NVMe version | 1.4 |
| Capacitate | 500 GB |
| Citire max | 3500 – 4000 MB/s |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Memory type | V-NAND |
| Operating voltage | 3.3 V |
| Random write (4KB) | 470000 IOPS |
| Random read (4KB) | 400000 IOPS |
| Scriere Max | 3000 – 4000 MB/s |
| Read speed | 3100 MB/s |
| Write speed | 2600 MB/s |
| Operating shock | 1500 G |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Power consumption (average) | 4.3 W |
| SSD capacity | 500 GB |
| Producator | SAMSUNG |
| Garantie | 36 |
Nu există recenzii încă.