CREALITY CR PLA 3D Printer Filament, white, Printing temperature: 190-220, Filament diameter: 1.75mm, Tensile strength: 60MPa, Size of filament wheel: Diameter 200mm, height 66mm, hole diameter 56mm. Utilizare: pana la 6 luni de la deschiderea ambalajului.
Accesorii imprimare 3D
CREALITY CR PLA 3D Printer Filament, white, Printing temperature: 190-220,
Producator:
Creality
Disponibilitate:
Stoc epuizat
116,99lei
Stoc epuizat
| Material Filament | PLA |
|---|---|
| Sustainability compliance | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case length | 440 mm |
| Master (outer) case height | 230 mm |
| Master (outer) case width | 450 mm |
| Master (outer) case gross weight | 16.5 kg |
| Printing material | Polylactic acid (PLA) |
| Printing colours | White |
| Diameter | 1.75 mm |
| Melting point (max) | 230 °C |
| Print speed | 120 mm/sec |
| Impact strength | 10.5 kJ/m² |
| Tensile modulus | 51 MPa |
| Flexural strength | 86 MPa |
| Melting point (min) | 190 °C |
| Diameter tolerance | 0.03 mm |
| Build plate temperature | 0 – 60 °C |
| Density | 1240 kg/m³ |
| Producator | CREALITY |
| Garantie | 0 |
Nu există recenzii încă.