Desktop Workstation HP Z2 G9 Tower, Intel Core i9-12900 16-Core (2.1GHz, up to 5.1GHz, 30MB), video integrat Intel UHD Graphics 770, RAM 32GB DDR5 4800MHz (2x16GB), SSD 1TB PCle – 4×4 M.2 2280 TLC, no ODD, LAN 10/100/1000, porturi: 10x USB Type-A/ 2x DP 1.4/ Audio Jack/ 1x RJ-45, sloturi: 1x PCIe 5 x16; 1x PCIe 3 x4 (conector x16); 1x PCIe 3 x4 (conector x4); 1x PCIe 3 x1 (conector x4); 1x M.2 2230 PCIe 3 x1 (WLAN); 3x M.2 2280 (storage), HP 320k USB Keyboard, HP Wired 320M Mouse, HD audio, Sursa 700W, Black, greutate 6.2 kg, Microsoft Windows 11 Pro 64bit High End, 3yw
Desktop PC
Desktop Workstation HP Z2 G9 Tower, Intel Core i9-12900 16-Core
Producator:
Hp
Disponibilitate:
7 în stoc
11.364,99lei
7 în stoc
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
|---|---|
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | Tower |
| Idle States | Yes |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP) | Yes |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Processor threads | 24 |
| Processor cache | 30 MB |
| SSD memory type | TLC |
| Processor generation | 12th gen Intel® Core™ i9 |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel 64 | Yes |
| Line-out | Yes |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Chassis type | Tower |
| Display included | No |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Line-in | Yes |
| PCI Express x4 (Gen 3.x) slots | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Number of 3.5 bays | 2 |
| Number of 5.25 bays | 1 |
| Number of 2.5 bays | 1 |
| Audio chip | Realtek ALC3205-VA2-CG |
| Producator Procesor | Intel |
| Format desktop | Tower |
| Tip procesor | Intel Core i9 |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Unitate optica | Nu |
| Tip RAM | non-ECC |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip Memorie RAM | DDR5 |
| Sloturi memorie | 4 |
| Numar nuclee | 16 |
| Numar thread-uri | 24 |
| Frecventa | 2.1 GHz |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| USB 3.2 Gen 1 | Da |
| USB Type-C | Nu |
| USB 3.2 Gen 2 | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Wireless | Nu |
| Bluetooth | Nu |
| Slot m.2 | 3 |
| Model Procesor | 12900K |
| Max TDP | N/A |
| Tip stocare | SSD |
| Memorie RAM | 32 GB |
| HDD | None |
| SSD | 1TB |
| Sistem Operare | Windows 11 PRO |
| Model placa video | Intel UHD Graphics 770 |
| Tip | DDR5 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Processor family | Intel® Core™ i9 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Number of speakers | 1 |
| Package height | 490 mm |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Processor model | i9-12900 |
| Processor frequency | 2.4 GHz |
| Bus type | DMI4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 6 |
| Product type | Workstation |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188103050 |
| Power supply | 700 W |
| Width | 356 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 385 mm |
| Weight | 7.2 kg |
| Package width | 518 mm |
| Package depth | 295 mm |
| Producator | HP |
| Garantie | 36 |

Nu există recenzii încă.