Imprimanta matriceala mono Epson FX-2190IIN, dimensiune A4, numar ace: 18, viteza 10cpi, rezolutie 240 x 144dpi, memorie 128KB, limbaje de printare ESC/P, IBM PPDS, interfata: Bidirectional parallel, USB 2.0, retea, consumabile: C13S015327, optional: suport role hartie C12C811141.
Imprimante matriciale
Imprimanta matriceala mono Epson FX-2190IIN, dimensiune A4, numar ace: 18,
Producator:
Epson
Disponibilitate:
Stoc epuizat
6.558,99lei
Stoc epuizat
| Pins | 18 |
|---|---|
| Mod imprimare | Monocrom |
| Printer Format | A4 |
| Printer Interface | USB+LAN |
| Buffer size | 128 KB |
| Print direction | Bidirectional |
| Print head life | 400 million characters |
| Print technology | Dot matrix |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Maximum resolution | 240 x 144 DPI |
| Character pitch | 10,12 cpi |
| Print head | 9-pin |
| Maximum printing width (columns) | 136 |
| Products per pallet layer (UK) | 3 pc(s) |
| Products per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Paper tray media types | Envelopes |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Maximum number of copies | 6 copies |
| Multi-part paper thickness range | 0.12 – 0.46 mm |
| Mean time between failures (MTBF) | 25000 h |
| Maximum print speed | 738 cps |
| Maximum print speed (draft) | 612 cps |
| Maximum print speed (NLQ) | 115 cps |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Industrial 2/5, Matrix 2/5, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
| Bitmap fonts | Draft, OCR-B, Roman, Sans Serif |
| Character sets | Italic, PC437, PC850, PC858, Roman 8 |
| Number of characters | 42 |
| Continuous paper thickness range | 0.46 – 0.46 mm |
| Label thickness range | 0.46 – 0.46 mm |
| Single sheet thickness range | 0.06 – 0.14 mm |
| Standard interfaces | Ethernet, Parallel, USB |
| Ribbon life (black, draft) | 12 million characters |
| Print yield | 12 characters |
| Power consumption (standby) | 10 W |
| Storage relative humidity (H-H) | 30 – 60% |
| Box contents | AC cable, Driver and utilities (CD), Ribbon, User guide |
| Needles | 18 Needles (2 x 9) |
| Pallet gross height | 2.25 m |
| Products per pallet (UK) | 21 pc(s) |
| Pallet height (UK) | 2.25 m |
| Producator | EPSON |
| Garantie | 12 |
Nu există recenzii încă.