| Read Speed | Up to 7,000 MB/s |
| Write Speed | Up to 6,000 MB/s |
| 4K Random Read (AS SSD) | Up to 1mil IOPS |
| 4K Random Write (AS SSD) | Up to 1mil IOPS |
| Data Storage Life | Up to 800 TBW |
SSD-uri Interne
SSD Kingston SKC3000S/1024G, 1TB, M2 NvME
Producator:
Kingston
Disponibilitate:
100 în stoc
1.172,99lei
100 în stoc
| Producator | KINGSTON |
|---|---|
| Garantie | 60 |
| Bracket-3.5in | No |
| Interfață SSD | PCI-E |
| Format SSD | M.2 |
| Capacitate SSD | 1TB |
| Recomandat Gaming | Da |
| Suport NVMe | Da |
| Iluminare led | Nu |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Power consumption (write) | 6.3 W |
| Memory type | 3D TLC |
| Capacitate | 1 TB |
| Format | M.2 |
| Interfata | PCI Express 4.0 x4 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Random read (4KB) | 900000 IOPS |
| Random write (4KB) | 1000000 IOPS |
| Controller type | Phison E18 |
| TBW rating | 800 |
| Power consumption (read) | 2.8 W |
| Power consumption (idle) | 0.005 W |
| Cooling type | Heatsink |
| Citire max | 7000 – 8000 MB/s |
| Scriere Max | 6000 – 7000 MB/s |
| Power consumption (average) | 0.33 W |
| Read speed | 7000 MB/s |
| Write speed | 6000 MB/s |
Nu există recenzii încă.